17 Kasım 2013 Pazar

İhmal

Ayyyyy ne kadar ihmal etmiştim blogumu şöyle bir baktimda bayadir bir şeyler yazmamisim. Bende döneyim dedim. Umarım dönüşüm muhteşem olur. 

Madem döndüm okuduğum kitaplardan başlayayım. Son dönemde neler mı okudum. Kitap kardeşliği ile başladığım ama ne yazık ki onlarla bitiremediğim kitabım Cehennem ilk sırada yer alıyor. Bugüne kadar tüm Dan Brown kitaplarında olduğu gibi Cehennem'i de severek okudum. Yalnız kitabı okuduktan sonra İtalya'yı gidip görme hevesim geldi. Mümkünse kitaptaki yerlere öncelik vererek. 


Geçelim ikinci kitabıma Brandenburg yazarı Glenn Meade. Çok güzel, akıcı, sürükleyici bir kitaptı. Tek kötü yanı sayfa sayısı çok fazla (600 küsür) olduğu için okurken resmen elim ağrıyordu. Tutamıyordum. Bi de bu kadar uzun olduğu için ara vererek okudum. O yüzden cok uzun sürdü bitmesi. 
Yukarıda görülen kitap ayracı kardeşimin tasarımı http://pelinsipka.blogspot.com 

Büyü; bu kitabı iki yazar yazmış. Basım yılı oldukça eski. Yazarları Boileau-Narcejac. Değişik bir tarzı vardı. Polisiye romanı oldukça farklı bir bicimde işlemişler. 


Kardeşimin hikayesi; Zülfü Livaneli'nin okuduğum ikinci kitabı. Ilk okuduğum kitabı Bir Kedi Bir Adam Bir Ölüm'dü. O zaman o kitabını cok severek okumuştum. Kardeşimin Hikayesini'de oldukça beğendim. 

Birde başucu kitaplarım var. 
Orhan Veli Kanık ve Fırat asla ayrılmazlar başucumdan. 


Şimdilik bu kadar arayı açmadan umarım gene yazarım. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder